خرید نهال قره قاچ

خرید نهال قره قاچ بصورت مستقیم و بدون واسطه از نهالستان ارسال فوری به سراسر کشور شماره تلفن نهال فروشی های سراسر کشور جهت خرید نهال


 تلفن: 09141803973
 لطفا پس از تماس با نهالستان بگویید: «آگهی شما را در سایت «نهال فروشی» دیده ام و کد «نهالستان-10155» را اعلام کنید»
 سایت «نهال فروشی»،یک سایت تبلیغات نهالستان ها است وهیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معاملات شما ندارد.
 مکان: آذربایجان غربی - میاندوآب
 تلفن: 09183345276
 لطفا پس از تماس با نهالستان بگویید: «آگهی شما را در سایت «نهال فروشی» دیده ام و کد «نهالستان-8» را اعلام کنید»
 سایت «نهال فروشی»،یک سایت تبلیغات نهالستان ها است وهیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معاملات شما ندارد.
 مکان: کرمانشاه - گیلان غرب
اگر شما هم نهالستان دارید با کلیک روی دکمه درج آگهی و نام شما در این صفحه در سایت «نهال فروشی» ثبت نام نموده و سپس خودتان را معرفی کنید.

خرید نهال قره قاچ بصورت مستقیم و بدون واسطه از نهالستان ارسال فوری به سراسر کشور شماره تلفن نهال فروشی های سراسر کشور جهت خرید نهال 

نهال قره قاچ چیست؟

نهال قره قاچ، یا به عبارت دقیق‌تر نهال قره‌قاچ، یکی از انواع درختچه‌هاست که در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می‌کند. نام علمی این درختچه Capparis spinosa است و در بومیانها به عنوان درختچه‌ی کاپاریس شناخته می‌شود.

نهال قره قاچ دارای شاخه‌های پهن و تنهی نسبتاً کوتاه است و برگ‌های آن بریده و خزان‌دار هستند. میوه‌ی این درختچه گرد و چند پهلویی بوده و به صورت گلابی‌ شکل و سبز رنگ است. در بین میوه‌های این درختچه، کپرها به عنوان مهمترین بخش است که به صورت خشک شده به عنوان ادویه در غذاهای مختلف به کار می‌رود.

نهال قره قاچ در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری به دلیل تحمل بالای خشکی و شوری خاک، عمر طولانی، پرورش آسان، بیماری‌های کم و همچنین کاربردهای متنوعی که دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ایران نیز، در برخی مناطق مانند بخش‌هایی از جنوب کرمان و استان هرمزگان، کشت و پرورش این درختچه رواج دارد.

شرایط کشت نهال قره قاچ

شرایط کشت نهال قره قاچ به ویژگی‌های این گونه و نوع خاک و شرایط آب و هوایی منطقه‌ای که در آن کشت می‌شود بستگی دارد. با این حال، در کل می‌توان گفت که نهال قره قاچ نسبت به بسیاری از درختان مقاومت بیشتری در برابر خشکی و شوری خاک دارد.

در زمین‌های شور و فقیر، برای کشت نهال قره قاچ از خاک‌های لومی شنی استفاده می‌شود. این گیاه نیاز به روشنایی کافی دارد و در نور خورشید بهتر رشد می‌کند. نهال قره قاچ در مناطق با آب و هوای گرم و خشک بهتر رشد می‌کند، اما در دمای پایین و مناطق سردسیری هم می‌توان آن را کشت کرد. همچنین، برای رشد بهتر و افزایش عمر مفید نهال قره قاچ، نیاز به آبیاری منظم دارد.

در فصل زمستان، درختچه قره قاچ به رفتار بسیار متفاوتی نسبت به فصول دیگر سال دارد، به همین دلیل پاییز به عنوان بهترین فصل برای کاشت نهال قره قاچ در نظر گرفته می‌شود. همچنین، باید به دقت به کوددهی این گیاه توجه کرد تا بهتر بتوان آن را پرورش داد.