نهالستان شکوفه امید البرز

انواع محصولات فروشی:بذر نهال,خاک نهال,نهال آلبالو,نهال آلو,نهال آلوچه,نهال خرمالو,نهال گلابی,نهال گیلاس,نهال میوه,نهال هلو,نهالستان


نهالستان نهالستان شکوفه امید البرز
نهالستان
عضویت:1402/09/13

نهالستان شکوفه امید البرز

  گروه محصولات:

بذر نهال,خاک نهال,نهال آلبالو,نهال آلو,نهال آلوچه,نهال خرمالو,نهال گلابی,نهال گیلاس,نهال میوه,نهال هلو,نهالستان


  محل نهالستان:

البرز - محمد شهر


  حداکثر تخفیف :

بسته به نوع محصول


  مشاوره رایگان :

دارد


  شماره ثبت نهالستان یا مجوز فعالیت:


  وضعیت سکونت:

در ایران


  تلفن تماس:
09353137137

  تلگرام:

  اینستاگرام:

  وب سایت:
https://www.karajnahal-co.ir/index.php/home


  رزومه نهالستان: نهالستان شکوفه امید البرز


گروه های کلی محصولات نهالستان:
  • نهال مثمر،میوه
  • بذر نهال
ریز محصولات نهالستان:
  • بذر نهال
  • خاک نهال
  • نهال آلبالو
  • نهال آلو
  • نهال آلوچه
  • نهال خرمالو
  • نهال گلابی
سوابق،رزومه،افتخارات و ساعت حضور در نهالستان:
نهالستان شکوفه امید البرز به تلاش دکتر مصطفوی با بیش از 40 سال تجربه در درختان میوه راه اندازی گردیده و اکنون با همکاری مهندس گودرزی و مهندس مصطفایی در زمینه تولید نهال‌های اصلاح شده در شهر کرج مشغول به فعالیت می‌باشند. در این نهالستان سعی بر این می‌باشد آخرین و به روزترین روش‌ها در زمینه تولید انواع ارقام مطلوب بر روی پایه رویشی زودبارده استفاده شود. از نمونه فعالیت این نهالستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. در زمینه تولید درختان سیب: از جمله ارقام معروف سیب گلدن دلیشیز (زرد لبنان)، رد دلیشیز (قرمز لبنان) سیب تابستانه گلاب کهنز، سیب تابستانه گالا، سیب سبز گرانی اسمیت، و همچنین ارقام دیگر مانند استارکینگ (قرمز فرانسه) و جوناگلد اشاره کرد. ارقام مذکور پیوند شده بر روی پایه های رویشی مالینگ: M9 ، M7 و مالینگ مرتون MM106 و MM111 اشاره کرد. از محاسن این پایه ها میتوان زودباردهی ، کشت متراکم 1200 اصله تا 4000 اصله درخت در هکتار و که منجر به عملکرد بالا می‌شود نام برد. میانگین عملکرد ارقام بر روی پایه های بذری 15 تن در هکتار می‌باشد در صورتی که بر روی پایه های رویشی بین 60 تا 120 تن در هکتار می‌باشد. در خصوص گیلاس و آلبالو ، ارقام مختلف مانند گیلاس تکدانه، گیلاس صورتی و آلبالوی مجاری روی پایه های بذری محلب و رویشی GISELA و MAXIMA استفاده می‌شود. از مزایای پایه های رویشی می‌توان به افزایش عملکرد از 5 تن در هکتار در پایه بذری به 25 تن در هکتار در پایه رویشی اشاره کرد. در این مرکز انواع مختلفی از ارقام هلو و شلیل به طور مثال: آلبرتای زودرس و دیررس، هلو انجیری، شلیل شمس، شلیل ردگلد و انواع هلو‌های مغان پیوند شده روی پایه های بذری میسوری و کشت بافتی GF و GN تولید می‌شود. با استفاده از پایه های رویشی عمر اقتصادی درختان هلو به بیش از 35 سال افزاش می‌یابد در صورتی که عمر درختان هلو روی پایه های بذری در حدو 5 تا 6 سال می‌باشد.

دیگر شعبه های نهالستان شکوفه امید البرز:

کرج – بعد از ترمینال شهید کلانتری – جاده محمدشهر- 6 کیلومتر بعد از جاده- 600متر بعد از معاونت آب و خاک - دور برگردان به سمت کرج - انتهای خیابان همت - مزرعه ارگانیک مرکز آموزش عالی امام خمینی نهالستان شکوفه امید البرز ( دکتر مصطفوی )

امضا: